گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار گروه دوستی پارلمانی ایران و ویتنام در هانوی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار گروه دوستی پارلمانی ایران و ویتنام در هانوی

علاء الدین بروجردی که در راس هیاتی از اعضای گروه مزبور در مجلس شورای اسلامی به دعوت همتایان خود در مجلس ویتنام به هانوی ( پایتخت این کشور) سفر کرده است، عصر دوشنبه ( یکم آبان ) با رئیس و جمعی از اعضای گروه دوستی پارلمانی بین دو کشور در ویتنام دیدار و گفت وگو کرد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ویتنام در راس یک هیات از نمایندگان مجلس به دعوت رئیس گروه دوستی ویتنام و ایران سفری چها روزه را به این کشور آغاز کرده است.
دیدار با وزیر کشاورزی، رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، رئیس کمیسیون سیاست خارجی و معاون نخست وزیر و وزیر امور ویتنام از جمله برنامه های هیات ایرانی در هانوی است.
بروجردی، در دیدار با نمایندگان مجلس ویتنام ایجاد مناسبات مستقیم میان تجار و بازرگانان و حل پاره ای از مشکلات موجود در مسیر توسعه و گسترش همکاری ها ی اقتصادی دو کشور را بسیار مهم خواند و گفت: دستیابی به حجم مبادلات تجاری دو میلیارد دلاری مورد توافق سران دو کشور، باید شکل اجرایی به خود گیرد. 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره مبارزات دو ملت ایران و ویتنام با آمریکا اظهار داشت: تجربه مشترک دو ملت نشان داد برای حفظ استقلال و حاکمیت ملی باید مقابل آمریکا با اقتدار و از موضع قدرت و عزت سخن گفت.
بروجردی همکاری های پارلمانی را به عنوان گام مهمی از مناسبات دوستانه دو کشور دانست و آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای گسترش مراودات با مجلس ویتنام مورد تاکید قرار داد.
براساس این گزارش، «نوین وان فا» رئیس گروه دوستی پارلمانی با ایران در مجلس ویتنام ضمن ابراز خرسندی از سفر هیات ایرانی به هانوی افزود: ایران و ویتنام از مشترکات فراوانی در عرصه های گوناگون برخوردارند که توسعه روابط پارلمانی می تواند به بهره گیری از آنها به نفع دو ملت کمک کند.
وی تبادل هیات میان کمیسیون های تخصصی و انجام دیدارهای منظم میان روسای مجالس و مبادله تجارب و اطلاعات در زمینه قانون گذاری و نظارت میان پارلمان های دو کشور را بسیار مهم دانست.
نوین وان فا نقش گروه های دوستی پارلمانی بین جمهوری اسلامی ایران و ویتنام را در توسعه و گسترش روابط دو کشور بسیار با اهمیت خواند.
کوهکن نماینده مردم لنجان، میرزایی نماینده مردم ایلام، انصاری نماینده مردم داراب و محمودی شاه نشین نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و ویتنام در این دیدار حاضر بودند.


١٢:٥٩ - 1396/08/05    /    شماره : ٤٨٢٩٨٦    /    تعداد نمایش : ١٧٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران