گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار معاون وزیر تعاون ایران و مقامات اتحادیه تعاونی های آسیا با نخست وزیر ویتنام


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار معاون وزیر تعاون ایران و مقامات اتحادیه تعاونی های آسیا با نخست وزیر ویتنام

مقامات شرکت کننده در اجلاس وزرای اتحادیه بین المللی تعاونی های آسیا و اقیانوسیه که معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران نیز در آن شرکت داشت با سوآن فووک نخست وزیر ویتنام دیدار کردند.

سیدحمید کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه حجت الله مهدیان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون به نمایندگی از کشورمان در دهمین اجلاس وزرای اتحادیه بین المللی تعاونی های آسیا و اقیانوسیه در هانوی ویتنام شرکت کردند.

نخست وزیر ویتنام در این دیدار که عصر پنجشنبه برگزار شد با تمجید از حضور مقامات عالی رتبه کشورها در این اجلاس، ابراز امیدواری کرد همکاری جمعی میان کشورهای آسیا و اقیانوسیه زمینه را برای ارتقای ساختار تعاونی های ملی و فراملی فراهم کند و به افزایش نقش تعاونی ها در اقتصاد ملی و جهانی کمک نماید.
سوآن فووک در این دیدار از نمایندگان کشورهای حاضر و اتحادیه بین المللی تعاون درخواست کرد راهکارها، تجارب و پیشنهادات خود را به اتحادیه تعاونی های ویتنام برای افزایش رقابت پذیری تعاونی ها در این کشور، تسهیل پیوستن تعاونی ها به اقتصاد جهانی، کمک به توسعه ساختار و نظام تعاونی ها در ویتنام، ارائه الگویی برای تعاونی های فراملی و نقش فناوری بر تجارت تعاونی ها در این کشور ارائه دهند.
این اجلاس روز سه شنبه با سخنرانی دانگ دانگ تی نوکتین معاون رئیس جمهوری ویتنام گشایش یافت و سیدحمید کلانتری معاون وزیر تعاون کشورمان نیز عصر چهارشنبه در نشست آن گفت که ایران هفت استراتژی مهم برای تکامل بخش تعاونی اقتصاد را به منظور ایجاد محیطی مناسب برای هر نوع مشارکت با تعاونی ها مورد پذیرش قرار داده است.
در حال حاضر بیش از 95 هزار کسب و کار فعال در بخش تعاونی در سطح ملی در بخش های گوناگون اقتصادی و زیر مجموعه های آن در ایران فعال است.
موضوع این اجلاس که امروز جمعه پایان می یابد، چشم انداز به سوی 2030: افزایش همکاری های بیشتر بین دولت و سهامداران تعاونی های در تحقق اهداف توسعه پایدار است.
این کنفرانس در هفت نشست برگزار شد و در نشست ها موضوعات نقشه راه به سوی اجرای 2030 و اهداف توسعه پایدار، نقش تعاونی ‌ها به عنوان تولیدکنندگان و مصرف ‌کنندگان در تضمین حق حاکمیت و سلطه غذایی، رویکردهایی درحوزه سلامت، آموزش و پرورش و اقتصاد سبز و مراقبت از سالمندان با محوریت زنان و جوانان، مشارکت بخش دولتی و خصوصی و نقش تعاونی‌ها در گذار از اقتصاد غیررسمی به رسمی و ایجاد فضای مناسب برای قانونگذاری، سیاست‌ها و مقررات تعاونی مطرح شد.
ایران، استرالیا، چین، هند، اندونزی، ژاپن، مالزی، نیوزیلند، پاکستان، فیلیپین، عربستان سعودی، کره جنوبی، سنگاپور، تایلند، امارات متحده عربی و ویتنام از جمله 30 عضو این اتحادیه هستند.


١١:٣٠ - 1396/02/04    /    شماره : ٤٥١٣٢٥    /    تعداد نمایش : ١٨١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران